Zaznacz stronę

Ceramizery to preparaty stosowane do oleju, samoregenerują i zabezpieczają mechanizmy przed zużyciem. Są to stosunkowo nowe produkty na rynku motoryzacyjnym i znacznie różnią się od podobnych preparatów. Dzięki swojej innowacyjności i skuteczności cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów na całym świecie.

Jak właściwie działają Ceramizery? Regeneracja przy użyciu tego środka polega na przywróceniu nominalnych rozmiarów i właściwej geometrii współpracujących powierzchni w mechanizmach, w których występuje tarcie. Ceramizer jest preparatem, który nie zmienia składu oleju (jedna dawka to tylko 4 gramy). Proces ceramizacji, zachodzący pod wpływem temperatury w miejscach tarcia, odbudowuje zniszczoną powierzchnie wewnątrz elementów, tworząc warstwę ceramiczno-metalową.

olej-silnikowy-zuzycie-oleju-ceramizacja

Cząsteczki Ceramizera pod wpływem wysokich temperatur topnieją i łączą się z cząsteczkami metalu (ubytkiem powstałym przez tarcie), następnie przenoszą je w zużyte miejsca , odbudowując powierzchnie i tworzą wspomnianą wcześniej warstwę ceramiczno-metalową.

olej-silnikowy-zuzycie-silnika

Powstała warstwa jest twarda, posiada niski współczynnik tarcia i jest odporna na wysokie temperatury oraz obciążenia mechaniczne. Pozytywne efekty zauważalne są już po 200 kilometrach, a po ok. 1500 kilometrach narastania warstwy ceramiczno-metalowej w wielu przypadkach odbudowuje i wyrównuje powierzchnie do wartości bliskich nominalnym. Trwały efekt ceramizacji utrzymuje się po kolejnych wymianach oleju przynajmniej do 70 tysięcy kilometrów przebiegu w silnikach spalinowych, a w przypadku skrzyń biegów do 100 tysięcy kilometrów przebiegu.

Ceramizery zbierają bardzo dobre recenzje pośród użytkowników (między innymi na forach poświęconych tematyce), jak i również w programach motoryzacyjnych w telewizji. Produkt jest bezpieczny i w przeciągu 10 lat nie było przypadku uszkodzenia silnika, skrzyni ani innego mechanizmu na skutek zastosowania Ceramizera.

ceramizery

Ceramizery dostępne są w ofercie sklepu, zapraszamy.

Zobacz ceramizery w naszej ofercie

Polecam również poniższy film prezentujący dokładny opis działania preparatu: