Zaznacz stronę

Europejska organizacja dostawców branży automotive CLEPA (org. standaryzująca GS1 Niemcy), rekomenduje stosowanie oznaczeń kodem 2D każdego produktu masowego. Można go dzięki temu sprawdzić i zweryfikować jego oryginalność elektronicznie za pomocą skanera, komputera lub smartfona z dostępem do Internetu.. System obejmie swoim zasięgiem wiele rodzajów produktów. Przykładowo takie oznaczenia będą obowiązkowe i regulowane ustawą w Kalifornii (USA) dla produktów farmaceutycznych. Rozwiązaniem zainteresowali się również producenci części zamiennych, którzy chcą w ten sposób podnieść standardy swoich usług i zapewnić klientom możliwość weryfikacji zakupionego produktu.

TecIdentify_Logo_nur_Firstt_Mover_300px

Jak sprawdzić oryginalność produktu.

Cała procedura jest banalnie prosta. Wystarczy zeskanować kod matrix przy użyciu skanera kodów lub smatfona (skanowanie wbudowanym aparatem), te zostaną przesłane automatycznie do bazy danych TecIdentify i porównane z odpowiednim wpisem. Tylko zielone kółko oznacza, że zakupiony produkt spełnia wymagania, w przypadku koloru żółtego lub czerwonego powinniśmy zgłosić się do sprzedawcy.

OverviewTecIdentify

Strona internetowa na której można sprawdzić produkt podajemy poniżej:

http://interact.teccom-eu.net/tecidentify/Default.aspx

Aby móc skorzystać z możliwości smartfona konieczne jest pobranie stosownej aplikacji, jest ona darmowa i dostępna pod adresem:

http://www.neoreader.com/mobile_download.html

Obsługiwane są następujące systemy operacyjne:

  • iOS 5, 6 and 7 on iPhones, iPads and iPods with cameras
  • Android 2.2+ (ARM and Intel) on smartphones and tablets with cameras
  • Windows Phone 7.5+
  • Blackberry 4.2 to 7.1
  • Symbian ^3, Anna, Bella

 

Niewątpliwie system się sprawdzi a skala podrabianych oryginalnych produktów zostanie mocno uszczuplona.